GRAND FINAL TEAMS

2500627.png

NORTH LAUNCESTON v. LAUDERDALE 

Southern Cross TSL Grand Final – 23/09/2017

3:30 PM – UTAS STADIUM

DOWNLOAD TEAM SHEETS

2408668.jpg
North Launceston

B: Z. Burt, C. Young, A. Richter-Salter

HB: R. Mansell, J. Foon, T. Thomas

C: K.  Baker, T.  Couch, J.  Ponting

HF: J. Lockhart, T. Bennett, K. Wadley

F: J. Pearce, B. McCulloch, T. Whitford

R: A. Lee, J. Avent, B. Cox-Goodyer

Int: T. Donnelly, L. Hollmer, B. Simpson, M. Walsh

Emg: K. Curtis, H. Goss, C. Harrison, J. White

In:  A. Lee
Out: T. Mansell

2408669.jpg
Lauderdale

B: M. Kleverkamp, A. Hill, E. Whish-Wilson

HB: M. Anderton, J. McGuinness, S. Hill

C: R.  McManus, B.  Walsh, R.  Sutton

HF: D. Fyfe, B. McGuinness, A. Hevey

F: T.Boscott, R. Wiggins, T. Havea

R: H. Smith, N. Franklin, P. Bellchambers

Int: R. Hill, J. Roberts, E. Stanley, J. Williams

Emg: S. Adams, C. Hooker, C. Laoumtzis, L. Meagher

In: J. Roberts, T.Havea
Out: S. Adams, C. Hooker


2465649.jpg

LAUNCESTON v. GLENORCHY

Wrest Point TSLW Grand Final – 23/09/2017

1:15 PM – UTAS STADIUM

DOWNLOAD TEAM SHEETS

2408662.png

Launceston

B: C. Thuringer, N. Ristrom, H. Whyte

HB: E.Barrenger, G. Hill, M. Smith

C: , K.  Child,

HF: M. Clark, M. Sinclair, E. Manix-geeves

F: N. Celebre, K. McLaughlin, M. Cuthbertson

R: A. Green, A. Dickson, D. Bannister

Int: M. Binns, D. Corcoran, M. King, C. Webb

Emg: A. Bowen, M. Gardner, J. Retallick

2408664.jpg
Glenorchy

B: T. Wiggins, R. Siely,

HB: T. Corrie, N. Daniels, S. Davis

C: S.  Eaton, E.  Barwick, Z.  Manjerovic

HF: J. Rattenbury, N. Lynch, J. Tate Turvey

F: K. Rattenbury, H. Ryan,

R: G. Sullivan, B. Barwick, G. Allan

Int: M. Fish, E. Fornells Vernet,M.Jacobs , G. Terry

Emg: E. Loveless



LAUNCESTON v. CLARENCE  Mercury Cup Grand Final – 23/09/2017

Launceston
Int: L. Gee, J. Marsden, J. Dakin, G. Holt, J. Bott, M. Blazely
Emg: S. Bruinewoud, J. Bangura, A. Dickenson

To be selected from:
J. Boyd, T. Miller, T. Cooper, Z. Griffiths, C. Curtis, J. Rice,
J. Harris, C. Downie, G. Holt, A. Wright, Z. Oldenhof, B. Neil,
M. Hutchinson, B. Killalea, E. Conway, M. Hodge, M. Spohn, T. Auckland

Clarence
To be selected from:
J. Young, J. Havea, C. Berry, K. Howlett, A. Silver, D. Howlett,
L. Murfitt-Cowen, K. Bailey, S. Green, J. O’Brien, B. Dart, T. Marshall,
T. Birchall, A. Gaul, H. Richmond, T. Hanslow, C. Alcorso, N. Raglione,
J. Pulford, C. Leek, T. Hope, F. Turner, J. Brenner, K. Palmer-Hughes,
A. Morton, J. Gleeson, J. Roberts, S. Bradford, B. McGuinness, J. Mazengarb